System przywoławczy w nowej części szpitala Ars Medical w Pile

 

W sobotę 14 maja 2016 po dwóch latach budowy uroczyście otwarto nowe skrzydło kliniki Ars Medical w Pile. Obiekt ma ponad 5 tysięcy m2 powierzchni użytkowej i liczy siedem kondygnacji.

Jego budowa wraz z wyposażeniem pochłonęła 47 mln zł, w tym 30 udało się pozyskać z unijnego funduszu JESSICA. Nowy budynek Ars Medical jest imponujący. Każde piętro połączone jest z istniejącym już budynkiem. Na parterze znajduje się izba przyjęć, poczekalnia i gabinety lekarzy rodzinnych. Na pierwszym piętrze - poradnie specjalistyczne w tym kardiologiczne. Na drugim piętrze gabinety specjalistów. Na trzecim - oddziały szpitalne. Sale dla pacjentów są dwuosobowe albo pojedyncze. W sumie liczą 28 łóżek. Na czwartym piętrze znajduje się oddział intensywnej terapii na 8 łóżek i centralna sterylizatornia. Z kolei na 5 pietrze urządzono imponujący blok operacyjny, są tu dwie sale, w tym jedna hybrydowa licząca około 80 m2, z najnowocześniejszym sprzętem diagnostycznym, w tym rentgenem, który pozwala monitorować pacjenta podczas operacji w obrazie 3 D. Jest też urządzenie "sztucznego serca". Operacje mogą być prowadzone on-line dzięki czemu zespół zabiegowy może mieć kontakt z innymi specjalistami. To jedna z najnowocześniejszych sal operacyjnych w Europie, w Polsce pierwsza tego typu. Na tym samym piętrze znajduje się także pracownia hemodynamiki.

W ramach kontraktu LOGON SA wykonał jeden z najnowocześniejszych systemów przywoławczych pacjent-personel pozwalający zoptymalizować trafność reakcji personelu szpitala na wezwanie pacjenta.

źródło: pila.naszemiasto.pl